email.png, 11kB info@ktherm.cz
Napsat na WhatsApp napsat na WhatsApp!
telefon.png, 13kB +420 720 025 681
time.png, 25kB PO-PÁ 9:00 - 18:00

Automatické kotle na pelety

Automatické kotle na pelety

Automatický kotel na pelety

jsou moderní způsob vytápění a velmi účinný a ekologický druh vytápění. Jestliže ještě před několika lety ničilo ovzduší kouř z uhelných kotlů, tak dnes je to velmi čisté vytápění. Základem všeho je účinnost kotle, která oproti klasickému kotli, který má cca 55% účinnost, dosahuje účinnosti okolo 90 %.

Tuto účinnost dosáhne díky vestavěnému výměníku, přísunu kyslíku ventilátorem, provzdušňováním otáčecím hořákem a hlavně regulací, která natápí s předstihem a v tzv. temperovacím režimu. Moderní kotle používají systém kontinuálního přívodu paliva do ohniště. Ve většině případů se jedná o dopravu pomocí šnekových dopravníků a pomocí otočného válcového roštu.

Automatická doprava paliva do kotle zajišťuje stabilitu spalovacího procesu, stabilitu požadovaného výkonu, vysokou účinnost spalování, nízkou produkci škodlivin a komfort pro uživatele.

V nedávné době vstoupila v platnost velmi důležitá norma o účinnosti a emisích. Ta určuje, které typy kotlů budou moct být v budoucnosti používané. Norma především tlačí na ekologii a omezení vzniku emisí.

Velice důležitá je řídicí jednotka, která všechny systémy koordinuje a zajišťuje komunikaci kotle s uživatelem.

Ukázka realizací a certifikace

Potřebujete poradit? Vyplňte krátký formulář a my se Vám ozveme zpět
Pro odeslání formuláře vyplňte požadované pole
Přiložit soubor