email.png, 11kB info@ktherm.cz
Napsat na WhatsApp napsat na WhatsApp!
telefon.png, 13kB +420 720 025 681
time.png, 25kB PO-PÁ 9:00 - 18:00

Vzduchotechnika a řízené větrání s rekuperací

Vzduchotechnika a řízené větrání s rekuperací

Teplovzdušné vytápění s rekuperací tepla

Bez cirkulace vzduchu v domě vzniká vlhkost spojená s řadou problémů. Vzduch sice vyvětráte otevřením oken či ventilací, jenže tak dochází k únikům cenného tepla. Jak zabránit tepelným únikům při větrání? Systém řízeného větrání s rekuperací tepla vymění vzduch bez zbytečného úniku tepla, čímž šetří vaše finance.

Ačkoliv jsou dnešní požadavky na úsporu energií při nové výstavbě či rekonstrukci domů a bytů dobře míněny, v hermeticky uzavřených (polystyrenovou fasádou a těsnými, často neotvíratelnými okny) objektech, kde je znemožněno přirozené proudění vzduchu, mohou vzniknout nemalé problémy.

Podle konstrukce výměníku a rychlosti proudění vzduchu může mít rekuperační jednotka při předání tepla účinnost až 90 %.

Do místností nejenže neproudí přirozenou cestou čerstvý vzduch, ale v utěsněných místnostech se také drží vlhkost a tudíž možné plísně. Rovněž je možný zvýšený výskyt roztočů, kterým se v takovémto vlhkém a teplotně stálém prostředí daří. Roztoči pak mohou způsobovat různé alergie.

Řízené větrání s rekuperací tepla šetří energii a finance

Vlhkosti v obydlí se prakticky neubráníme, vzhledem k tomu, že již samotný pobyt člověka v místnosti způsobuje vlhkost. Aktivní člověk může v místnosti vyprodukovat až 250 g vodní páry za hodinu, nehledě na vaření v kuchyni a používání koupelny, kde lze „vyrobit“ za hodinu až 2 500 g vodní páry.

Vlhkost lze samozřejmě odstranit pomocí ventilátorů nebo otevřením oken, avšak při tomto postupu uniká z domu i draze zaplacené teplo. Chcete-li zabránit tepelným únikům při větrání a tím šetřit své finance, vhodným řešením je instalace systému řízeného větrání s rekuperací tepla.

Rekuperační jednotka vymění vzduch a teplo zůstává

Teplovzdušné vytápění s rekuperací tepla

Rekuperační jednotky odvádějí z místností (kuchyně, WC, koupelny apod.) špatný a vydýchaný vzduch do rekuperačního výměníku. Zároveň je z venkovního prostředí nasáván přes filtr čerstvý vzduch. Následně se vzduch zevnitř a zvenčí ve výměníku míjí a dochází k předání tepla. Podle konstrukce výměníku a rychlosti proudění vzduchu může být účinnost kolem 90 %.

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla je možné využít dokonce i při větrání bazénů. Na našem trhu je dostatečné množství výrobců a dovozců větracích zařízení, ze kterých si můžete vybrat podle účinnosti, designu, ale i finančních možností.

Ukázka realizací

Certifikace

Potřebujete poradit? Vyplňte krátký formulář a my se Vám ozveme zpět
Pro odeslání formuláře vyplňte požadované pole
Přiložit soubor